face.jpg
Uvítám jakékoli vaše komentáře pod články. Pokud by měl někdo zájem probrat se mnou moje povídky podrobněji a nebojí se spoilerů o budoucím ději, rád mu odpovím na strnadz@seznam.cz
Některé povídky ze světa Harry Pottera, které jsem napsal pro potěchu svou i ostatních. Na postavy, děj i prostředí popsané v knihách J.K. Rowlingové si nečiním žádný nárok.
Něco o mě
Povídky na pokračování:
Jednorázovky:
Plánované povídky:

Jakou povídku bych měl rozjet jako další?

Konec Harry Pottera (61 | 6%)
Odkazy:
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "3325"
Právě jsem se pročetla až sem, takže... Skvělý, že se Harry dal dohromady s Belou, ale nesmí teď zapomenout na Lily. Taky by bylo super, kdyby se k nim přidal Snape - je dos chytrej a bylo by mi líto, kdyby se od Brumbála neodtrhl. Na velkou rodinou rvačku o pozici hlavy domu se moc těšim :D doufám, že tam bude Harry s Belou flirtovat a všichni budou úplně paf... Jinak na FŘ bych určitě nasadila kamery - stejně je nikdo z kouzelníků nepozná, zvlášť, když budou dobře skrytý. Super povídka.
Mocinky se mi to líbilo, už vidím jak Brumlu klepne až to zjistí. Sírius se potrhá smíchy, jaj já se těším na další kapitolku :D
Paráda, ty dva k sobě prostě sednou, oba si toho zažili dost a nebylo to nic pěkného. Líbilo se vysvětlení ohledně mozkomorů a jejich vlivu. Je to mnohem lepší než prosté "živí se dobrými vzpomínkami" :)
Jsem zvědavá jak se to bude vyvíjet dál. Přeji hodně chuti do psaní.
Díky za komenty. Jinak oba teď budou mít jiné starosti, než řešit věkový rozdíl a další perspektivy jejich vztahu. Harry se bude muset nějak vypořádat s Voldemortem a také obhájit svou pozici před rodinnou radou. Jsou zde ambiciózní členové rodiny (živí i mrtví), co se ho budou snažit vystrčit ze sedla a nebo dotlačit k tomu, aby se postavil na stranu Voldemorta.
Kapitolka je super, napätie medzi nimi bolo už dlhšie a vyriešilo sa to takýmto spôsobom. Som zvedavý ako sa na to budú dívať, keď sa preberú a dúfam, že to v nejakej podobnej forme bude pokračovať aj potom, keď si to uvedomia naplno. Inak úplne súhlasím s pohľadom Jirku čo sa týka vekového rozdielu medzi nimi, a logicky to zatiaľ aj vyplynulo z deja lebo Harry nemá inú potenciálnu patrnerku - samozrejme len ak do deja nevstúpi nejaká nová mladá, pekná a múdra žena (dievča).
Hm, věkový rozdíl ... V reálu to většinou nakonec nefunguje z čistě praktických důvodů, mladší kluk není pro starší ženu jako partner dlouhodobě zajímavý. To ale přichází až potom, co nějaký vztah docela v pohodě začal a patrneři ho rozumově odmítli. Tady je to především mimo rovinu, kdy by měli plnou rozumovou kontrolu nad nějakou formou vnitřní instinktivní přitažlivosti, takže všechno popsané je podle mě zatím naprosto reálný. Jak moc reálný je, že jim to vydrží, souvisí jednoduše s vnitřní osobnostní zralostí těch dvou. A tam taky vidím dost prostoru na to, aby to být mohlo. Harry ať chce či nechce, musí být mnohem zralejší a vyspělejší, než je jeho věku běžné, anebo mrtvý. A Belatrix naopak, můžem klidně i uvažovat, že roky, kdy žila ovládána kletbou, nebo v Azkabanu, vlastně tak docela nežila, neměla možnost normálně dospívat, její osobnost tím bude nejen jednoduše více či méně poškozená, ale i prostě trochu míň vyzrálá, než by byla, kdyby celý svůj čas normálně prožila. A jistě se počítá i dlouhověkost kouzelníků, kdy oba partneři můžou počítat s tím, že za pár desítek let se jejich věkový rozdíl stane méně důležitý, takže rozumové odmítání nebude tak zásadní.
Kitti:
Nerad bych, aby se to zvrhlo v nějakou parodii. Vztah mezi Bellou a Harrym jsem se snažil vysvětlit už v téhle kapitole a budu ho vysvětlovat i dál. Harry s tím, co si v životě prožil, by jen těžko hledal partnerku, která by ho plně pochopila. Ginny může být fajn holka s rodinou, kterou už Harry skoro přijal jako vlastní, ale nikdy nepochopí, jaké to je vyrůstat v nelásce. Ona byla vždycky ta, o kterou se někdo staral, takže nedokáže pochopit jeho břímě, kdy si dává za vinu a cítí zodpovědnost za všechny Voldemortovy skutky, protože ho prostě nedokázal dřív porazit. Stejné je to s Hermionou a ostatními vrstevnicemi. Možná by dokázaly dát mu klidnou a šťastnou rodinu, ale v jejich vztahu pořád bude něco chybět. Navíc by se málokterá z nich vyrovnala s odvrácenou stranou války, kdy Harry bude nucen ubližovat druhým, a využívat všech prostředků, aby nakonec Voldemorta porazil. Na něco takového prostě nejsou připravené, ale Bellatrix by mohla být.
Navíc pro magii není nic nemožné a když je možné posunout se do minulosti, proč by nebylo za určitých okolností možné posunout minulost do současnosti? No, tohle je už trochu mimo, ale byla by to zajímavá změna oproti povídkám, kdy se Harry ocitne mezi Poberty, za Voldemortova mládí nebo dokonce v době zakladatelů.
Ty jo, tak nevím, nějak se nám to celé přesouvá směr scifi nebo parodie. Harry, který miluje Bellu, Bella miluje Harryho... věkový rozdíl generace jde nějak mimo. OK, pokud je tím starším muž, je to většinou akceptováno bez výhrad, v opačném případě to tak obvyklé není. No, ale tady to skoro tahá za uši a celé to pro mne posouvá povídku někam mimo. Ikdyž pasáže, kdy pracuješ se samotnou magii jsou velmi pěkné, včetně důsledků, jaké na duši a lidskou/kouzelnickou bytost mozkomoři mají. Fakt nevím co si myslet, pro mně se ta povídka stává asi mimo rámec toho co většinu čtu.
No tak ja se pridavam se svym komentarem. opravdu povedena kapitola az mi prisla kratak jak rychle jsem ji zhltnul ale co k ni dodat. Proste bomba, brumbal je svine to se vi a jsem rad ze aspon na chvili je bella zase v poradku i kdyz to jak to vyresili je hodne zajimavy. Zajima me jak to vyresi mezi sebou a voldy toho si podaj at dela problemy nebo ne. :D Jinak preju chut do psani a volny cas na to. Uz se tesim na dalsi kapitolu tak at tady je co nejdriv.
Jaj ja neumim psat :D :D kratak=kratka
Ahoj, díky za komenty. S Voldym to plánuju vyřídit v příští kapitolce. Uvidíme, jestli se mi tam povede natlačit všechno, možná to zabere kapitoly dvě. Mohu jen slíbit, že to zase tak hladce nepůjde. Voldy není žádné béčko a za jeho plány jsou schované další plány, které nejsou na první pohled patrné. Ani Bellatrix nemá ještě definitivně vyhráno, nemluvě o tom, jak se srovná s tím, co se s nimi stalo. V hlavě se mi teď momentálně honí představy, jak by mohlo probíhat slyšení před rodinnou radou, takže budu mít možná problém přešaltovat na události, které jí budou předcházet. Také doufám, že už na tom budu s časem trochu líp. Tohle byl můj druhý volný víkend od začátku roku a ten předchozí jsem strávil celý na záchodě, takže se moc počítat nedá.
25.04.2015 22:14:02
Zdeněk Strnad
1
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one