face.jpg
Uvítám jakékoli vaše komentáře pod články. Pokud by měl někdo zájem probrat se mnou moje povídky podrobněji a nebojí se spoilerů o budoucím ději, rád mu odpovím na strnadz@seznam.cz
Některé povídky ze světa Harry Pottera, které jsem napsal pro potěchu svou i ostatních. Na postavy, děj i prostředí popsané v knihách J.K. Rowlingové si nečiním žádný nárok.
Něco o mě
Povídky na pokračování:
Jednorázovky:
Plánované povídky:

Jakou povídku bych měl rozjet jako další?

Konec Harry Pottera (60 | 6%)
Odkazy:
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "2153"
Sh@dow:
Díky za obsáhlý komentář. Co se týká Harryho, tak s tebou souhlasím. Píše se mi dost špatně, právě pro ten nízký věk, kdy by měl být dětský a na druhé straně ho potřebuji v druhém ročníku dostatečně vyspělého, aby se byl schopen s Tomem prostřednictvím deníku smysluplně bavit. Kvůli tomu jsem ho posunul i těma mimořádnýma schopnostma, aby se mohli bavit jako rovný s rovným. Docela toho lituju, měl jsem to tenkrát vyřešit jinak, ale nezbývá mi než pokračovat. Jeho schopnosti se budu snažit spíš tlumit a nebude je využívat k boji. Zatím se mu sice docela dařilo, ale i on dělá a bude dělat chyby. Se skřítky ho to málem stálo život a od Snapea si to za to ještě pořádně schytá, další chybu v souvislosti s deníkem udělá dost brzy.
Draco je tam jen jako jakási náhrada za Rona, prostě někdo, kdo se zajímá o famfrpál a ne o učení. Zatím má nad Harrym díky své výchově a zběhlosti ve společenských záležitostech navrch, proto si může dovolit být takový, jaký je. Pokud Harry zaujme své místo ve společnosti a vyrovná se mu svým postavením, může to v budoucnu mezi nimi vzbudit jistou rivalitu. Je prostě stejně jako Lucius Zmijozel, který si sice může dovolit být občas přátelský a milostivý, ale vždycky bude mít na mysli především své vlastní zájmy.
Narcissa ještě prostor dostane (už o letních prázdninách), stejně jako dostanou mnohem víc prostoru i Hermiona a Petunie. Rád bych zapojil i Bellatrix (moje oblíbená), ale ještě nevím jak.
Můžu slíbit, že Harry se bude dál vyvíjet a po druhém ročníku, až si alespoň dočasně vyřeší své záležitosti s Tomem, bude víc prostoru pro běžná dobrodružství, co nemají se záchranou kouzelnického světa nic společného. Rozhodně můžu slíbit, že pro jeho konfrontaci s Voldym, nebudou mít jeho schopnosti vůbec žádný význam.

Samotný Harry se mě osobně nelíbí tak jak ho píšeš. Moc se střídá dítě s dospělým. Někdy se chová suverénně a někdy je to až moc dítě. Nevěřím mu to. Jeho moc se mi taky moc nezamlouvá. Je až moc příliš dokonalý, všechno mu jde a nemá žádnou Achillovu patu (zatím možná) takže to je moc předvídatelné, že všechno vyjde jak má. Skřítci jsou sympaťáci, ale přílišný majetek je trochu moc bijící do očí, ale zase jsi to dobře obhájil. Jeho moc je opravdu moc velká a moc brzy. Kdyby tahle jeho moc byla třeba v pátém ročníku, vzal bych to, ale jako druhák... to je na mne moc.

Celkově shrnuto - některé nápady jsou naprosto skvělé, někdy se to dá prominout, ale konkrétně postavy Harryho a Draca se mi u tebe moc nezamlouvají. Každopádně budu číst dál a uvidím co se vyvrbí.
Pro informaci posílám odkazy na "harryho ve zmijozelu" které se mi moc líbili:
http://peckaff.webgarden.cz/rubriky/dedictvi
http://alterterra.blog.cz/ - Qearalt Callaghan a Tajemství erisedu; Pavučina lží... ale tam je to na dlouho - kapitoly po cca 40 stránkách:D

Hodně zdaru ve psaní a doufám, že kritiku uneseš a něco mi odpovíš. Těším se na reakci...
Lord Sh@dow
Ahoj... protože jsem vlastně dnes dočetl tvojí povídku až sem, rozhodl jsem se napsat pořádný komentář. Prvotní nápad je skvělý, osobně mám rád Harryho ve Zmijozelu a musím se přiznat, že jsem byl docela rád že se do toho docela dobře jde začíst. Máš to dobře odůvodněné a tak jsme byl spokojený. nejdřív napíšu co se mi líbilo. Docela mě zaujalo tohle popsání Malfoyů. Lucius je zajímavě popsaný, sice občas mne mate, ale i tak. Dracova sestra je docela fajn postava a jsme zajímavý jak to bude vypadat pak v Bradavicích až nastoupí. Líbí se mi přenášedlo a jeho vytváření. Forma hodinek jako stálého přenášedla je dobrý nápad. Tajný řád co vybíjí čistokrevné rody je zajímavá idea, ale moc mne nepřesvědčila zatím, snad se dozvíme něco co dá jejich jednání logiku. James a Sirius jako motorkáři co obrážejí fesťáky je jedna z nejlepších částí. Tam jsem se bavil. Pozměněná historka o trojúhelníku Lili, severus, James byla taky docela hezky zpracovaná. Vcítění do Voldemorta a jeho příběhy a vzpomínky jsou dobře napsané. Mohl bys s tím víc pracovat a bylo by to dobře. Mě se třeba docela líbilo Dědictví od pecky. Tam jsem si Harryho-Toma užíval docela.
naopak... mne mrzí že nepracuješ s Narcissou moc, vlastně vůbec. A ve Furthadově a Figotky povídce jsem si zamiloval Theodora Notta, který mi tu taky chybí. Stejně jako holky ze zmijozelu, máš tu tuším jen Millicent a Pansy. Daphne Greengrass a Perksová tam tuším mají být také - ale to není ani chyba, záleží na tobě koho tam chceš. narovinu se mi nelíbí Severus. Je moc měkkej a lehce si ho Harry obmotal kolem prstu. Chápu argumenty, ale stejně to bylo moc snadné. Bad Brumbál je naopak docela fajn, nikdy jsem toho dědu neměl v lásce - i v originále to byl pěknej šmejd. Hermiona a Severusova dcera jsou docela dobře napsané, ale Draco mi moc nesedí a je tu moc předělaný.
Samotný Harry se mě osobně nelíbí tak jak
Klínek:
Uvidíš v dalších kapitolách. To vyvražďování, za kterým stojí Draci, je jen takový vedlejší produkt, jejich cíle jsou mnohem vyšší a vznešenější.
Neky:
Díky za komentář. Myslím, že Brumbálovi je z duše jedno, jak Sirius s Jamesem dopadli. I v originále se o Siriusův osud nijak moc nestaral, jediné, co ho zajímalo, byl jeho barák pro pořádání schůzí. Věci nejdou moc podle jeho představ a on začíná dělat chyby a na jeho fasádě se objevují trhliny. Nech se překvapit, kam až tohle dojde.
Hádám dobře, že Brumby patří do tého řádu co byl zmíněný dříve?
Ten co má tu fajnovu tradici ve vyvražďování rodů.
Hádám dobře, že Brumby patří do tého řádu co byl zmíněný dříve?
Ten co má tu fajnovu tradici ve vyvražďování rodů.
Skvělá kapitola.Skřítci Brumbála asi neinformovali že Harry prošel zástavou srdce.Líbil jse mi Snape jak se Harryho zastal¨.Brumbál to s tím kázaní dost přehnal,ještě že má Harry už svůj názor na svět a nepřebírá ten Brumbálův.Jinak když kritizoval Harrryho přátelství s Drakem tak mu asi uteklo že se přátelí taky s Hermionou.A když už chce mít Harryho jako Jamese a Siriuse ,tak ať se podívá jak dopadli,jeden mrtvej druhej zavřenej.Tohle Brumbál asi moc nevychital.Moc se těšim na další kapitolu.
Je otázka, jestli to bude přímo bad Brumbál. Rozhodně nebude tak úplně na Harryho straně, ale to nebyl vlastně ani v originále. Tady se to jen díky odlišnému vývoji rychleji projeví.
Co se týká měho názoru na Brumbála, tak já ho v originále JKR považuji za největšího padoucha. Je stejně zlý a bezcitný jako Voldemort, jen to maskuje pózou hodného dědečka. Hrál si své hry s lidskými osudy a na figurky, co ho zrovna nezajímaly, zvysoka kašlal. Stačilo jediné jeho slovo, aby se Siriusovi dostalo spravedlivého procesu, ale nestál mu za to, aby ho pronesl. Stejně tak by o jeho nezájmu mohli vyprávět i ostatní. Vypsat všechno by bylo na hodně dlouho. Voldemort sice své Smrtijedy mučí, vylévá si na nich vztek, ale přišlo mi, že mu na nich záleží víc, než Brumbálovi na celém Fénixově řádu, minimálně si pro ně došel do Azkabanu. V mé povídce tedy bude Brumbál o něco lepší než v originálu, protože zde bude mít alespoň pro své chování důvod. Možná špatný, ale alespoň nějaký.
Kdy bude další kapitola, těžko říct. Na řadě by měla být Aristokracie, ale ZaB se mi momentálně píše líp, takže uvidíme, do čeho se pustím. Mám rozdělanou ještě jednu povídku, to téma mě zaujalo a pořád mě odvádí od psaní těch stávajících, takže uvidíme, co z toho bude.
Zajímavá kapitola, soudím dobře, že se bude jednat o typ povídky Bad Brumbal?
Jinak, kdy tak zhruba další kapitola? Počítám s tím, že ty opět teď budeš robit Aristokracii (která mně nebaví :( ), že?
23.06.2013 10:39:11
Zdeněk Strnad
1
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one