face.jpg
Uvítám jakékoli vaše komentáře pod články. Pokud by měl někdo zájem probrat se mnou moje povídky podrobněji a nebojí se spoilerů o budoucím ději, rád mu odpovím na strnadz@seznam.cz
Některé povídky ze světa Harry Pottera, které jsem napsal pro potěchu svou i ostatních. Na postavy, děj i prostředí popsané v knihách J.K. Rowlingové si nečiním žádný nárok.
Něco o mě
Povídky na pokračování:
Jednorázovky:
Plánované povídky:

Jakou povídku bych měl rozjet jako další?

Konec Harry Pottera (61 | 6%)
Odkazy:
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "2041"
Že se nestydíš takhle to ukončit. Prosím pokračuj
Ahoj :) Tvá povídka se mi moc líbí, četla jsem ji několikrát, už je to pár let. Teď jsem na ni přišla znova, ale koukám, že nijak nepokročila :/ Budeš v ní pokračovat, nebo už je odpískaná? :( :)
Úžasný díl. Doufám, že bude za chvilku další. :)
Přečetl jsem za posledních pár let prakticky všechny povídky na tema Harry Potter z českých i slovenských serverů a i několik z ciziny přes google-překladač a tuto hodnotím jako jednu z nejpovedenějších.
Moc se těším a její další pokračování.
Díky za komentář. Situace s Brumbálem se v nejbližší době spíš trochu uklidní. Mám sice v záloze i variantu, kdy by se dál vyhrocovala, ale spíš ji nechám u ledu. Harry bude mít spoustu jiných starostí a Brumbál bude kout své pikle spíš v ústraní, ale o to nebezpečnější budou.
Tak konečně jsem přelouskala znova celou povídku, protože jsem zjistila, že předešlých několik kapitol mi uteklo. Začnu takovým souhrnem jednou větou. Někdo by měl nakopat Brumblovi pr..l. Chtělo by to nějakého Harryho příbuzného, který je mocnější než než krvežíznivý rudý drak, který sedí na ředitelském křesle a spíše dělá to co Ubridgeová v pátém díle a to, že se bojí těch které nemá pod kontrolou. Třeba jako prvně měl pod kontrolou Harryho, ale potom si ho převzal Snape a jeho mrtví příbuzní. Ono ho asi hodně štve, když nemá v područí někoho jako je Hermiona, Gabriela a Draco. Co se jedná McGonagallový, tak souhlasím s Tomem, že on jistě v tom má hodně prsty a nesmíří se jen tak s tím, aby někdo byl lepší než on či dokonce magicky vyspělejší.
Mám pocit, že Brumbál dělá vše pro to, aby jen on byl na tom výsluní a jinak by se ubohý Brumbálek rozbrečel, že už nemá své hračky. Hlavně Minerva by mohla prohlédnout a trochu k tomu by mohli dopomoct, třeba i takový profesor Kratiknot, když už je mistrem světa v soubojích proč je nevyučuje. A rituály, proč nejsou základním předmětem, které se vyučují, když je to základ k celé magii, které dokáží ovládnout i mudlové, i když ne v takovém měřítku jako kouzelníci. Už jen jak tam zmiňuješ naši krásnou zemičku, že je protkaná magickými vrstvami, které sami čeští kouzelníci nechtějí pustit se zřetele. Proč tedy Brumbál nikdy pořádně nebyl, nebo že by to bylo další jeho tajemství a on se toho tak strašně bojí, že nějaký malý chlapce, jménem Harry by mohl nastolit tolik očekávané smíření s mudli?
Co se jedná této kapitoly, i když jsem odbočila, v hodně směrech souhlasím s Tomem, až tedy na tu jeho fanatičnost, ale s názorem na Brumbála naprosto souhlasím.
Moc se mi líbila tvá kapitolka a těším se na další.
Díky za komentáře. Brumbál je rozhodně rozporuplná postava. Na jednu stranu jedná údajně v zájmu Harryho nerušeného a šťastného dětství, na druhou ho o to dětství připravuje tím, že trvá na jeho přítomnosti u Dursleyových. Všem nabízí druhé šance, ale Siriuse nechal bez soudu zavřít do Azkabanu a i potom, co vyšla pravda nejevo na jeho osvobození nevyvinul ani tu nejmenší snahu, vždyť i z "cely předběžného zadržení" ho museli osvobodit dva studentíci. Pořád připomíná, že má na zřeteli bezpečnost studentů a v Harryho prvním ročníku nainstaluje v Bradavicích smrtelně nebezpečné pasti a bezpečnost odbyde slovním zákazem a zamčenými dveřmi, které zvládne otevřít student po pár týdnech výuky. Je pak na posouzení každého, jakou z těchto jeho tváří vezme jako skutečnost a jakou jako přetvářku. Já v téhle povídce sleduji linii, kdy jedná zcela promyšleně a bezohledně, ačkoli sleduje cíl, který nemusí být nutně úplně zavrženíhodný. Uvidíme, kam až mě tahle linie zavede, ale pro Harryho bude určitě spíš překážkou než pomocníkem.
Albus intrikán, hm, jaké překvapení. Když se to čte takto z Tomova pohledu a navíc si Harry užívá podobnou medicinu, není to příjemné čtení. A teď se má jeho trofejí stát Neville, ach jo, doufám že se mu podaří mobilizovat síly a nesklouznout do role jeho mazlíčka. Kanonický Harry to také neměl snadné, Albus na něj též aplikoval metodu cukru a biče, jen ji JKR zabalila do slov, starost, obavy atd. Jak napsal Jirka, předestíráš velké množství variant, kam se posune děj dál. Navíc to, jak si Harry hlídá bezpečí a zvládá balancovat na ostří nože při diskusi s Tomem... máš to dobře propracované.
Chválím a děkuji za další kapitolku.
Jsem zvědavá, jak si Harry i nadále povede, neboť Brumbál není moc lehký soupeř :)
Tak tedy, snad chápu, proč to trvalo tak dlouho. V téhle kapitole vidím opravdu hodně možností a variant vývoje detailů a každá z nich se zdá zajímavá a zároveň důležitá pro další průběh.
Každopádně jsem si čtení užil a těším se, jak se příběh dál bude rozvíjet.
Zajímavé přitom je, že míra "zlotřilosti" tohoto Brumbála se myslím stále ještě plně neukázala. Stále ještě se mi nezdá zjevné, nakolik je tento Brumbál prostě intrikánský zmetek a nakolik se jen mýlí nebo přehání v rámci "účel světí prostředky" své možná i doopravdy víceméně dobré úmysly.
Nakonec, Tom může navíc v něčem i klidně lhát ...
Tím lépe a tím zajímavěji to vypadá :-).
29.08.2017 17:01:41
Zdeněk Strnad
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one